|
|
 |
|
 |

Beoordeling door banken Naar welke zaken kijkt een bank bij de beoordeling van een kredietaanvraag. Lees meer >>>
Checklist Exportkrediet Hoe schrijft u een goed plan om uw exportambities te verwezenlijken? Zie de website Internationaal Ondernemen.
Garantie ondernemingsfinanciering Grote en middelgrote bedrijven kunnen gemakkelijker hoge bedragen lenen omdat de overheid garant staat. Zo kunnen gezonde ondernemingen ondanks de kredietcrisis blijven investeren. De regeling houdt in dat financiers die kapitaal verschaffen een garantie van 50% van de overheid krijgen. Als de bank verlies lijdt op de investering, kan deze 50% declareren bij het Ministerie van Economische Zaken. De andere helft komt voor rekening van de bank. De looptijd van de garantie is maximaal 8 jaar.
De belangrijkste voorwaarden zijn:
- de onderneming is in Nederland gevestigd en de bedrijfsactiviteiten vinden hoofdzakelijk in Nederland plaats.
- Volgens uw financier zijn er redelijke rentabiliteits- en continuïteitsperspectieven voor de onderneming.
- Het gaat om een bedrag tussen de 1,5 en 150 miljoen euro.
- Mkb-ondernemers moeten bij de banken vaker vragen om rekening-courantkrediet zonder basisrente (een Europees rentetarief plus een vaste renteopslag). Grotere bedrijven betalen helemaal geen renteopslag.
De volgende sectoren zijn uitgesloten van de regeling: landbouw, visserij en aquacultuur, onroerend goed, financiële sector. Ook de meeste organisaties in de gezondheidszorg zijn uitgesloten.
Aanvragen U kunt tot eind 2010 gebruik maken van de regeling.Voor meer informatie kunt u terecht bij deelnemende banken of participatiemaatschappijen.
Financieringskosten besparen Het kan verstandig zijn om voor verschillende aanbieders te kiezen als uw bedrijf wil besparen op de financieringskosten. Een totaalpakket van één bank blijkt namelijk in veel gevallen duurder te zijn. De Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) publiceerde eind maart 2009 het rapport over een onderzoek naar de kosten van een krediet in rekening-courant voor het midden- en kleinbedrijf.De drie grootste banken in Nederland hebben de kredietverlening aan het mkb in handen en die volgen elkaar met de rentepercentages en -kosten. De NMa geeft in haar rapport een aantal mogelijkheden aan om de machtspositie van de grote banken tegenover de kleine ondernemers in te dammen:
- Banken moeten meer inzicht geven in de behandeling van een kredietaanvraag, zoals het doorgeven van de beslistermijn en argumenten voor afwijzing.
- Banken kunnen het overstappen naar een andere bank makkelijker maken, waarbij het meenemen van het rekeningnummer het belangrijkste is.
- Mkb-ondernemers moeten vaker afwegen of het voordeliger is om een totaalpakket bij één bank af te nemen of producten van verschillende banken.
U kunt dan namelijk de verschillende aanbieders beter met elkaar vergelijken. Het houden van hetzelfde rekeningnummer verlaagt de drempel om naar een andere bank te gaan.
|
 |
|
 |
|
|